هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه

هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه ۲۰۲۱

هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه از مهمترین سئوالاتی است که ذهن علاقه مندان به این رشته پرطرفدار را مشغول کرده است. بهتر است بدانیم ترکیه یک کشور اروپایی-آسیایی است که در اروپا از نظر تحصیلی در جایگاه بسیار مطلوبی قرار دارد. این کشور دارای یک محیط چند قومیتی با میراث فرهنگی غنی است. به غیر از بخش های توریستی این کشور که هر ساله افراد زیادی را وارد این کشور خواهد کرد.

یکی دیگر از عواملی که باعث افزایش هجوم افراد به این کشور شده است ، جایگاه تحصیلی این کشور است. ترکیه توانسته است یک سیستم آموزشی رقابتی را داشته باشد. مخصوصا در حوزه پزشکی حرف برای گفتن زیاد دارد. برای کمک به دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی در ترکیه را دارند ، تیم ما در این مقاله جزئیات لازم درباره هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه (2021) را به طور کامل توضیح داده است. ما همچنین به طور متوسط هزینه های زندگی دانشجویان خارجی در ترکیه را ذکر خواهیم کرد.

ترکیه و تحصیل در رشته پزشکی

اگر می خواهید به تحصیل پزشکی در ترکیه مشغول شوید، باید بدانید که هزینه آن خیلی هم ارزان نیست. البته این کشور دارای بورس تحصیلی در رشته پزشکی برای دانشجویان بین الملل است اگر می خواهید با بورس تحصیلی وارد این رشته شوید شرایط زیر که برای دانشجویان بین المللی تنظیم شده است مطالعه کنید.

فرم های مورد نیاز برای درخواست دانشجویان بین الملل

  • دیپلم دبیرستان و ترجمه آن (ترکی یا انگلیسی)
  • رونوشت از شناسنامه رسمی و ترجمه آن (ترکی یا انگلیسی)
  • مهارت زبانی
  • در مورد مهارت زبانی باید گفت که بدون داشتن مدرک آیلتس نیز می توانید در این کشور تحصیل کنید. اگر دانشگاه شما این قانون را داشته باشد که نمره آیلتس یا تافل را گرفته باشید باید بدانید در صورت موفق نشدن باز این دانشگاه ها یک برنامه آمادگی زبان انگلیسی برای شما ارائه می دهند.
  • دانشجو همچنین باید نتیجه معتبر و قبولی آزمون ورودی دانشگاه بین المللی را بدست آورد. اگر دانشجویی در آزمون های بین الملل پذیرش نشود، دانشگاه یک آزمون برای آنها برگزار کرده و می توانند در این ازمون نمره قبولی را گرفته و وارد آن دانشگاه شوند. می توانید لیست دانشگاه هایی که هزینه تحصیل پزشکی در آنها هزینه پایین تری دارد را پیدا کنید. اهداف ، توصیه نامه ها و رزومه های به روز شده برای کسانی که قصد گذراندن تحصیلات تکمیلی را دارند لازم است. اگر بورس تحصیلی برای تحصیل پزشکی در ترکیه دارید ، یک توصیه واضح و جزئی درباره آن لازم است.

تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی :آنچه شما باید بدانید

لطفاً بخاطر داشته باشید که از سال سوم به بعد ، شما باید با بیماران در ارتباط باشید و باید با ترکی با بیماران ارتباط برقرار کنید. در اکثر موارد ، مشکلی نخواهد بود زیرا شما 3 سال گذشته در ترکیه زندگی کرده اید و سطح زبان شما برای برقراری ارتباط با بیماران کافی خواهد بود.

ترکیه کشوری است که در گردشگری سلامت بسیار مطرح است.بنابراین بیمارانی از سراسر جهان برای درمان بخصوص جراحی زیبایی مراجعه خواهند کرد. بیشتر این بیماران از ایران ، عربستان سعودی ، آسیا ، روسیه و اروپا هستند.بنابراین به چند زبان صحبت کردن یک مزیت برای شما محسوب می شود. دانشکده های پزشکی ترکیه (به طور کلی تحصیل پزشکی در ترکیه) بر اساس دستورالعمل های تدریس آمریکایی و اروپایی است. به این ترتیب فارغ التحصیلان می توانند در دانشکده به زبان انگلیسی مانند کشور آمریکا یا کانادا صحبت کنند. به همین دلیل گفته می شود دریافت مدرک آیلتس / تافل مهم است.

هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه 2021

یافته های ما نشان داد که متوسط هزینه زندگی دانشجویان خارجی در ترکیه بین 300 تا 400 دلار ماهانه است. با این حال ، همه چیز به سبک زندگی فرد برمی گردد زیرا برخی ممکن است بتوانند زیر آن یا خیلی بالاتر از این هزینه زندگی خود را بگذرانند. کسانی که در ترکیه بورسیه دارند و کاملا ساپورت می شوند قطعا از تحصیل در ترکیه لذت زیادی خواهند برد.

برخی از دانشگاه های ارزان قیمت در ترکیه وجود دارد اما در مقیاس نرمال ، شما ممکن است 10،000 – 25،000 $ برای شهریه هزینه کنید. دانشگاه های خصوصی در ترکیه بیش از موسسات و دانشکده های تحت حمایت دولت شهریه می گیرند. تعجب آور نیست که ببینید هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه در بالاترین سطح خود قرار دارد. به این دلیل که آنها بهترین روشهای پیشرفته عملی را در تدریس اتخاذ می کنند. آنها همچنین دانشجویان را در معرض موقعیت های پزشکی در زندگی واقعی قرار می دهند تا دانش عملی آنها در این دوره ارتقا یابد.

در بیشتر موارد ، دانشجویان برجسته دارای فرصت های شغلی هستند. همچنین به کسانی که در پژوهشهای تحقیقاتی فعال هستند ، جوایز تقدیر اعطا می شود.

ساختار مطالعه پزشکی در ترکیه

پزشکی عمومی: برنامه 6 ساله

شرایط ورود: برای دانشگاه های دولتی – آزمون YÖS(یوس)

دوره استاندارد تحصیل 6 سال است.

(به استثنای یک سال آماده سازی)

سال اول و دوم:

مشابه سایر کشورها ، دو سال اول با گذراندن دروس علوم پایه خواهد گذشت

سال سوم:

از سال سوم به شما واحدهای تئوری و عملی مقدماتی در مورد بیماری ها ارائه می شوند.

سال چهارم و پنجم: کارآموزی بالینی سال ششم: آخرین سال تحصیلات پزشکی به عنوان یک پزشک آینده دار در بیمارستان دانشگاه سپری می شود. شما وظایف یک پزشک را به شکل منظم بر عهده می گیرید. به دانشجویان سال ششم “کارآموز” گفته می شود. این مرحله مقدماتی آموزش پزشکی در ترکیه است. حقوق ماهیانه در این سال آنقدر زیاد نیست.

این مطلب را برای دوستانتان ارسال کنید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − چهارده =

اسکرول به بالا
تماس تلفنی و مشاوره رایگان