دوره آماده‌سازی آزمون آیمت IMAT

آزمون IMAT چیست؟

آزمون آیمت یا International Medical Admissions Test (IMAT)، آزمون ورودی برای تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های ایتالیا است. این آزمون هر ساله در کشور ایتالیا و بسیاری از نقاط دیگر جهان، برگزار می‌شود. آزمون آیمت و تحصیل پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی است و دانشجویان در صورت دریافت بورسیه دولتی ایتالیا، امکان تحصیل رایگان پزشکی در این کشور را خواهند داشت.

قبولی در آزمون IMAT بزرگترین مانع برای تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های دولتی ایتالیا است. کالج بین‌المللی گلوکال با ارائه دوره‌ آمادگی آزمون آی مت، با برنامه‌ای ساختار یافته و در محیطی آکادمیک، دانش‌پذیران را برای شرکت در آزمون آیمت و کسب نتیجه مورد قبول برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه‌های ایتالیا آماده می‌کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره های آنلاین آیمت  و دوره های حضوری آیمت با شماره زیر تماس بگیرید:

02146124200

آزمون آی مت IMAT به چهار بخش اصلی تقسیم می‌شود:

بخش استدلال منطقی و دانش عمومی شامل ۲۲ سوال ۵ گزینه‌ای است که ۱۲ سوال سهم دانش عمومی و ۱۰ سوال مربوط به استدلال منطقی است. در این بخش علاوه بر اطلاعات عمومی، مهارت‌های حل مسئله، درک استدلال، تجزیه و تحلیل داده‌ها و استنتاج مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

بخش زیست شناسی از ۱۸ سوال ۵ گزینه‌ای تشکیل می‌شود. هدف از این بخش، ارزیابی توانایی دانش‌پذیران در به‌کار‌گیری دانش کسب شده درس زیست‌شناسی در طول دوران دبیرستان است.

 

بخش شیمی شامل ۱۲ سوال ۵ گزینه‌ای است. هدف از این بخش، ارزیابی علمی دانش‌پذیران از دانش کسب شده درس شیمی در طول دوران تحصیل دبیرستان است.

 

بخش ریاضی و فیزیک از ۸ سوال ۵ گزینه‌ای تشکیل شده است. هدف این بخش از آزمون، ارزیابی دانش‌پذیران و توان بکارگیری از علم ریاضی و فیزیک با توجه به مباحث درسی دوران دبیرستان است.

 

اطلاعات کلیدی دوره آیمت

نوع دوره : Pre  Medical

شروع دوره : ترم پاییز / ترم زمستان

مدت زمان دوره : ۱۲ ماه (۳ ماه تمرین آزمون)

شیوه برگزاری : حضوری یا آنلاین

محل برگزاری : یوس کالج – تهران

زبان آموزش : انگلیسی

وضعیت ثبت‌نام : باز است

پیش نیاز ورود به دوره:

  • دیپلم ۱۲ ساله
  • نمره آیلتس ۵ یا معادل آن
  • شرط معدل ۱۸ به بالا

ساختار دوره IMAT یوس کالج

دوره‎IMAT یوس کالج برای تحصیل پزشکی در ایتالیا، مناسب گروه‌های بسیاری از جمله دانش‌آموزان سال آخر دبیرستان، دارندگان مدرک دیپلم تجربی و ریاضی و همچنین دانشجویان و فارغ‎‌التحصیلان دانشگاهی علاقه‌مند به تحصیل پزشکی در ایتالیا است.

چرا دوره‌ی آیمت یوس کالج؟

دوره IMAT یوس کالج برای علاقه‌مندان به تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا برگزار می‌شود. طول این دوره آمادگی یکسال تحصیلی است و بر آموزش تمام مباحث آزمون IMAT تمرکز دارد. بهترین رویکرد برای موفقیت در آزمون IMAT داشتن یک برنامه اختصاصی و منحصر به خود شخص است. به همین دلیل، به‌ محض ورود شما به دوره IMAT یوس کالج، ما برای برنامه مطالعاتی مخصوص خودتان را طراحی کرده و متناسب با نیازهایتان شما را برای رسیدن به هدف، هدایت می کنیم.

دریافت بورسیه استانی ایتالیا

مشاورین یوس کالج با استفاده از تجارب خود، همزمان با اقدام برای ثبت‌نام دانش‌‎پذیران در آزمون IMAT و مراحل اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه‌های ایتالیا، مراحل دریافت بورسیه دولتی ایتالیا را پیش خواهند برد. اولین قدم برای دریافت بورسیه، اخذ پذیرش قطعی از دانشگاه‌های دولتی ایتالیا است. مشاورین ما بعد از اخذ پذیرش، اطلاعات لازم را به منظور ارائه مدارک و دریافت بورسیه، به‌طور کامل در اختیار‌تان خواهند گذاشت.

تضمین قبولی پزشکی ایتالیا

بخش مهمی از تحقق قبولی در آزمون پزشکی به مسیر آموزش و نحوه اجرا و منابع موجود بستگی دارد. از طرف دیگر با درک نقاط قوت و ضعف، پیشرفت هر دانش‌پذیر باید از نزدیک ارزیابی و کنترل شود. یوس کالج با استفاده از روش‌های نوین آموزشی، برگزاری آزمون‌های شبیه‌سازی شده و استفاده از نمونه سوالات آزمون‌ سال‌های گذشته و در کنار سیستم آموزشی حمایت محور ECCS، موفقیت دانش‌پذیران در آزمون IMAT را برای تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا تضمین می‌کند.

اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی

یکی دیگر از خدمات یوس کالج در راستای تعالی اهداف دانش‌پذیران، دریافت پذیرش از دانشگاه مقصد و ارائه مشاوره جهت اخذ ویزا می‌باشد. ما همزمان با دوره تحصیل شما در یوس کالج، طبق زمان‌بندی دقیق و با ارائه مدارک مورد نیاز، اقدامات لازم به منظور دریافت پذیرش از دانشگاه یا دانشگاه‌های مدنظرتان را آغاز کرده و مشاوره‌ دقیق، جهت ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت و شرکت در جلسه مصاحبه را در اختیار دانش‌پذیران‌مان خواهیم گذاشت.

این مطلب را برای دوستانتان ارسال کنید:
اسکرول به بالا
تماس تلفنی و مشاوره رایگان