دوره آماده‌سازی آزمون MFP

دوره پیش آمادگی پزشکی MFP

دوره MFP (Medical Foundation Program) در گلوکال کالج، دوره‌ی آمادگی برای شرکت در آزمون ورودی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و فیزیوتراپی دانشگاه‌های اروپا و انگلستان است که مهارت‌های شما را به سطح مورد نیاز برای ورود به یک دانشگاه معتبر جهانی می‌رساند. دوره MFP گلوکال کالج دو بار در سال و در ترم پاییز و زمستان پذیرش دارد.

متقاضیان با ثبت نام در ترم پاییز یوس کالج، از مهر تا خرداد، به مدت یک سال تحصیلی، در دوره‌های آماده‌سازی آزمون ورودی، برای تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های اروپا آماده می‌شوند.

متقاضیانی که در ترم دوم ثبت نام می‌کنند، اجازه حضور در دوره‌های فشرده یوس کالج را خواهند داشت و همزمان با دانشجویان ترم پاییز(مهر تا خرداد)، دوره را به اتمام خواهند رساند تا فرصت شرکت در آزمون ورودی دانشگاه‌ها در همان سال تحصیلی را داشته باشند.

دوره‎‌های آمادگی آزمون پزشکی اروپا (دوره MFP) برای گروه‌‎های بسیاری از جمله دانش‌آموزان سال آخر دبیرستان، دارندگان مدرک دیپلم تجربی و ریاضی و همچنین دانشجویان و فارغ‎‌التحصیلان دانشگاهی که قصد تغییر رشته و ورود به رشته‌های علوم پزشکی را دارند، مناسب است.

 

شرایط عمومی برای ورود به دوره‌های آمادگی تحصیل پزشکی در اروپا (دوره MFP گلوکال کالج) به فاکتورهای سنی و تحصیلی دانش‌پذیران محدود می‌شود. دانش‌پذیران با داشتن حداقل 16 سال سن و حداکثر 30 سال، مجاز به ثبت نام در دوره MFP خواهند بود و همچنین داشتن معدل بالا یا نمرات قابل قبول در درس‌های شیمی، زیست و فیزیک و تسلط نسبی به زبان انگلیسی از دیگر موارد حائز اهمیت برای ورود به دوره MFP گلوکال کالج است.

 

هدف دوره MFP یا دوره آمادگی تحصیل پزشکی در اروپا در یوس کالج، ورود دانش‌پذیران به دانشگاه‌های سطح اول و انگلیسی زبان اروپا است. به همین منظور دپارتمان زبان یوس، در محل اصلی کالج مستقر شده است تا دانش‌‎پذیران ما برای تحصیل پزشکی در اروپا، به تمامی مهارت‌ها مجهز شوند. دوره آیلتس در گلوکال کالج طبق استانداردهای آموزشی به 4 بخش و تمامی مهارت‌های زبان انگلیسی (خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن) تقسیم می‌شود و به گونه‌ای طراحی شده است که برآورده کننده نیازهای دانش‌پذیر و کاربرد روزمره در زندگی، کار و تحصیل باشد.

دانش‌‎پذیران برای شرکت در دوره‌های پیش آمادگی تحصیل پزشکی در اروپا (دوره MFP) باید نمرات استانداردی در دروس زیست، شیمی و فیزیک کسب کرده باشند. اگر نمرات شما در دروس علوم پایه ضعیف است یا مدت زیادی از زمان فارغ‌‎التحصیلی و سال‎‌های تحصیل شما می‌گذارد و احساس می‎‌کنید که در یادآوری مباحث درسی دبیرستان، دچار ضعف و مشکل هستید، دوره‌های Pathway گلوکال کالج در ترم تابستان و در یک دوره کوتاه مدت (2 ماه) شما را برای ورود به دوره‎ اصلیMFP، به منظور تحصیل پزشکی در اروپا آماده می‎‌کند. ارزیابی نهایی در دوره Pathway در پایان دوره، از مباحث آموزش داده شده در غالب یک امتحان، انجام می‎‌شود و در صورت دریافت نمره مطلوب، شما مجوز ورود به دوره اصلی را دریافت خواهید کرد.

اطلاعات کلیدی دوره

زمان ثبت‌نام

ترم پاییز : April – September

ترم زمستان : October – January   

شرایط سنی

۱۶ تا ۳۰ سال 

مدت زمان دوره

۹ ماه (یک سال تحصیلی)

زبان آموزش

انگلیسی | مطابق با استانداردهای آموزشی اروپا

پیش نیاز دوره

دیپلم ۱۲ ساله | نمره آیلتس ۴/۵ یا معادل آن | معدل دروس تخصصی بالای ۱۵

ساختار دوره MFP یوس کالج

در دوره MFP، سه واحد درسی اجباری، برای ایجاد آمادگی و به منظور شرکت در آزمون ورودی پزشکی دانشگاه‌های اروپا، تدریس می‌شود. این واحدها شامل زیست‌شناسی، شیمی و فیزیک هستند و با به‌کارگیری سیستم نظارتی خلاق ECCS فرایند آموزش و یادگیری دانشجویان همراه با برنامه‌ریزی، آموزش گروهی، نظارت فردی و ارزیابی استاندارد در مسیر آمادگی برای شرکت در آزمون ورودی دوره‌های بین‌المللی پزشکی هموار می‌شود. همچنین در دورهMFP، آموزش‌های تئوری و فعالیت‌های آزمایشگاهی به منظور توسعه مهارت‌های تحقیقاتی، تحلیلی و حل مسئله به دانشجویان ارائه خواهد شد.

این مطلب را برای دوستانتان ارسال کنید:
اسکرول به بالا
تماس تلفنی و مشاوره رایگان