تحصیل در ایتالیا

درباره ایتالیا

ایتالیا کشوری در اروپای جنوبی با جمعیت000 60472 نفر و مساحت 301340 کیلومترمربع است .
پایتخت آن شهر تاریخی روم می‌باشد و هم چنین این کشور عضو اتحادیه اروپا است .

مزایای تحصیل در کشور ایتالیا


1)رتبه ی سوم پذیرش آسان دانشجویان
2)امکان تحصیل رایگان در کشور ایتالیا
3)نظام آموزشی واحد با اتحادیه اروپا
4)اخذ و دریافت بورسیه در تمامی مقاطع تحصیل
5)وجود دانشگاه های معتبر و رنکیگ دار جهانی
6)مدارک معتبر در سطح بین المللی

تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا

مدرک کارشناسی در ایتالیا معادل مدرک لیسانس در سیستم دانشگاه های اروپا است. دانشجویانی که در حال تحصیل در ایتالیا هستند پس از گذراندن یک دوره تحصیلی سه الی چهار ساله در نظام تحصیلی ایتالیا، مدرک کارشناسی را دریافت خواهند کرد. یکی از شرایط لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ایتالیا، ارائه مدرک معتبر دیپلم است. لازم به ذکر است که اهمیتی ندارد شما این مدرک را از کجا (دبیرستان های ایتالیا و یا خارج از ایتالیا) اخذ کرده اید.
دانشجویانی که قصد تحصیل در ایتالیا را دارند باید در آزمون های ورودی و مصاحبه ای که توسط دانشگاه انجام می‌شود شرکت کنند یکی از رشته های تحصیلی در ایتالیا که شامل آزمون ورودی می‌شود، پزشکی است. دانشجویان برای تحصیل در رشته های دندانپزشکی و پزشکی در ایتالیا، لازم است در آزمونی به نام آزمون آیمت (IMAT) شرکت کنند. تحصیل در این مقطع به زبان ایتالیایی و انگلیسی است و دانشجویان برای اخذ پذیرش باید مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی ارائه دهد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا

مدرک کارشناسی ارشد در نظام آموزشی ایتالیا معادل یک مستر علوم در نظام دانشگاهی اروپا است. دانشجویانی که در حال تحصیل در مقاطع ارشد در ایتالیا هستند پس از گذراندن یک دوره 2 ساله مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت خواهند کرد. در این مقطع، تمرکز اصلی بر روی ارائه یک آموزش تخصصی، دقیق و پیشرفته در زمینه های خاص است.
متقاضیان نیاز است مهارت خود را در زبان انگلیسی یا ایتالیایی اثبات کنند. به همین دلیل باید مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 5/6 و یا مدرک زبان B2 ایتالیایی ارائه بدهند.
برای اخذ پذیرش در این دوره ها، ارائه مدرک معتبر و البته مرتبط در مقطع کارشناسی، ضروری است. یکی از اهداف دانشگاه ها در این مقطع از نظام آموزشی ایتالیا، تقویت مهارت های حرفه ای است. در سیستم آموزشی ایتالیا، تغییر رشته به راحتی انجام نمی‌گیرد. بنابراین، اگر شما در مقطع کارشناسی خود به تحصیل در رشته روانشناسی مشغول بوده اید و به تحصیل در رشته اقتصاد در مقطع کارشناسی ارشد فکر می‌کنید باید از شرایط خاصی گذر کنید.
پس از اتمام مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا، امکان تحصیل در مقطع دکترا برای شما وجود دارد.

تحصیل در مقطع دکترا در ایتالیا

در نظام آموزشی ایتالیا، مدرک دکترا نمایانگر بالاترین سطح تحصیلات دانشگاهی است. مدرک دکترا پس از یک دوره تحصیلی و تحقیقاتی سه ساله به دانشجویان اعطا می‌شود. دانشجویان در نظام آموزشی ایتالیا، مقطع دکترا را زیر نظر یک هیئت از اساتید مجرب می‌گذرانند. زبان تحصیل در این مقطع عموما ایتالیایی است و متقاضیان تحصیل در این مقطع باید مهارت بالایی در این زبان داشته باشند.

          

رتبه بندی برترین دانشگاه های کشورایتالیا اساس رتبه بندی جهانی QS

دانشگاه

رتبه جهانی

Politecnico di Milano

دانشگاه پلی تکنیک میلان

137

University of Bologna

دانشگاه بولونیا

160

Sapienza University

دانشگاه ساپینزا رم

171

University of Padua

دانشگاه پادوا

216

University of Milan

دانشگاه میلان

301

University of Turin

دانشگاه تورین

308

University of Pisa

دانشگاه پیزا

383

University of Vita Salute San Rafael

دانشگاه ویتا سالوت سن رافائل

390

University of Naples Federico

دانشگاه ناپل فدریکو

392

 

 

این مطلب را برای دوستانتان ارسال کنید:
اسکرول به بالا
تماس تلفنی و مشاوره رایگان