تحصیل در لهستان

مزایای تحصیل در لهستان

از جمله مزایای تحصیل در لهستان می توان به این موارد اشاره کرد: تحصیل با هزینه پایین، هزینه های پایین زندگی، تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا و اروپا و فرصت تحصیل به زبان انگلیسی و یادگیری زبان دوم.

همچنین دانشجویان بین المللی مشغول تحصیل در لهستان این امکان را دارند تا قدم در راه افراد سرشناسی همچون ماری کوری و نیکولاس کوپرنیکوس که در دانشگاه های این کشور مدرک گرفته اند، بگذارند.

مدارک دانشگاهی که از سایر کشورها دریافت شده اند، معمولا مورد تایید دانشگاه های لهستان هستند. همچنین مدرک کارشناسی ارشد یا دکترای لهستان به دلیل مشارکت در روند بولونیا، برای کل اتحادیه اروپا، انگلستان و آمریکا مورد تایید است.

تحصیل کارشناسی در لهستان

به منظور تحصیل کارشناسی در لهستان، لازم است مدرک دیپلم تحصیلات متوسطه را در کشور خود دریافت کرده باشید.

تعداد زیادی از رشته های تحصیلی کارشناسی مانند فیزیوتراپی در لهستان به زبان انگلیسی ارائه می شود که این برنامه ها بر پایه برنامه انتقال اعتبار اروپا (ECTS) بنا شده اند. دانشجویان در هر دوره کارشناسی در این کشور با توجه به رشته تحصیلی خود، لازم است بین 180 تا 240 اعتبار کسب نمایند. شما می توانید به منظور تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان این کشور، می توانید در دوره های زبان در لهستان شرکت کنید.

تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان

دوره های کارشناسی ارشد در لهستان 18 ماه تا 2 سال زمان می برد. همچنین اعتبار مورد نیاز برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد لهستان بین 90 تا 120 است.

نوع دومی از مدرک کارشناسی ارشد در لهستان، مربوط به دوره های طولانی مدت 6 ساله است. این دوره ها برای شرایطی مانند تحصیل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در لهستان مربوط می شود. در این دوره ها هر فرد باید اعتباری معادل 270 تا 360 واحد دریافت کند.

تحصیل دکترا در لهستان

مدت زمان دوره تحصیل دکترا در لهستان، 4 سال است. دوره های دکترا در لهستان به وسیله موسسات تحقیقاتی و دانشگاه ها ارائه می گردد. دوره دکترا در لهستان، با نظارت و تعامل استاد راهنما همراه است. همچنین در پایان دوره دانشجویان با ارائه پایان نامه و دفاع از موضوع تحقیقاتی خود مدرک دکترا دریافت می کنند.

تحصیل در لهستان بدون مدرک زبان

برای تحصیل در لهستان نیازی به داشتن مدرک زبان این کشور و دانستن زبان لهستانی نیست. تسلط به زبان انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی به منظور تحصیل این کشور کافی می باشد. معمولا سطح آشنایی B2 زبان برای تحصیل در دانشگاه های این کشور کفایت می کند.

با این حال تعدادی از دانشگاه ها به مدرک زبان بین المللی نیازی ندارند. زیرا پیش از آغاز سال تحصیلی، برای سنجش زبان دانشجویان جدید یک آزمون ورودی برگزار می شود.

شرایط تحصیل رایگان در لهستان

شهروندان بومی و شهروندان اتحادیه اروپا امکان تحصیل رایگان در لهستان را دارا هستند. در پاره ای از موارد در این کشور، شرایطی برای تحصیل رایگان دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا هم وجود دارد.

در صورتی که شما شهروند اتحادیه اروپا باشید، نیازی به گذراندن دوره هایی که به زبان لهستانی ارائه می شوند ندارید. همچنین نیاز نیست شهریه پرداخت کنید، اما به منظور دریافت پذیرش لازم است با دانشجویان لهستانی رقابت نمایید.

 

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در لهستان

نام دانشگاه

رنکینگ جهانی 2022

رنکینگ اروپا 2022

دانشگاه ورشو

349

158

دانشگاه صنعتی ورشو

521

227

دانشگاه یاگیلونیا

338

150

دانشگاه لودز

801

338

دانشگاه گدانسک

801

338

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در لهستان

در لیست زیر دانشگاه های مورد تایید برای تحصیل پزشکی در لهستان در سال 2022 را به شما معرفی خواهیم کرد:

Jagiellonian University

University of Medical Lodz

Medical University of Warsaw

Nicolavs Copernicus University in Torun

Wroclaw Medical University

University of Gdansk

این مطلب را برای دوستانتان ارسال کنید:
اسکرول به بالا
تماس تلفنی و مشاوره رایگان