تحصیل در ترکیه

فرصت های آموزشی با کیفیت بالا

درباره یوس کالج

کالج یوس به عنوان اولین و برترین موسسه آموزشی در شهر استانبول با بهره گیری از یک تیم مدیریتی و اجرایی در زمینه تربیت رتبه های برتر آزمون yos و پذیرش مستقیم دانشگاه های ترکیه فعالیت میکند. آکادمی یوس تنها شرکت ایرانی است که خدمات ذیل را به صورت یک پکیج برای علاقه مندان به تحصیل در ترکیه در سال های اخیر ارائه مینماید.

توجه:

خدمات دوره حضوری یوس کالج

اقامتی

آموزشی

مشاوره و ارزیابی

آیتم های فوق یعنی یک مجموعه بی نظیر آموزشی و اقامتی برای تحصیل در ترکیه، که دانش پذیران را بی نیاز از محیط بیرون سایت مینماید و یک سال کامل تحصیلی، دانش پذیر کاملا در اختیار کالج یوس میباشد.

معرفی مجتمع جدید آموزشی اقامتی یوس کالج

دوره آنلاین آمادگی آزمون یوس

دوره آنلاین آمادگی آزمون یوس

بیش از ۴۰۰ ساعت آموزش آنلاین هوش و منطق عددی، ریاضی و پرابلم و هندسه. برنامه آموزشی ویژه یوس ۲۰۲۳ طراحی شده است و در کنار جزوات تالیفی اساتید منحصر به فردترین آزموش یوس ۲۰۲۳ را تجربه خواهید کرد.

تحصیل در ترکیه برای یازدهمی ها

طرح ویژه یازدهمی ها

۱۸ ماه آموزش برای آزمون یوس ۲۰۲۳ === در این دوره ابتدا دروس ریاضی هوش هندسه به صورت مقدمه با دانش پذیر کار میشود. بعد از گذراندن این دوره مقدماتی دانش پذیر تصمیم میگیرد که در آموزش دوره ی اصلی بصورت حضوری شرکت کند یا به صورت آنلاین !

۳ مرحله برای درخواست تحصیل در ترکیه​

پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در ترکیه

چرا تحصیل در ترکیه؟

هنگامی که صحبت از تحصیل در ترکیه به میان می آید، خیلی از مواقع این سؤال مطرح می گردد که چرا بایستی در دانشگاه های کشور ترکیه تحصیل نمود؟ یا اینکه تحصیل در ترکیه چه مزایایی را به دنبال دارد؟

اولین موضوع شرایط راحت رفت و آمد به ترکیه برای ما ایرانیان است. تردد به این کشور نیازی به ویزا ندارد. همچنین بیشترین تعداد پروازهای خطوط هوایی ایران به استانبول میباشد.

کشور ترکیه مکانی ایده آل برای زندگی به شمار می آید. سرزمینی که در آن، افرادی از فرهنگ ها، آیین های مختلف و دارای سبک های زندگی متفاوت با هم دیدار می کنند.

این کشور را می توان از ارزانترین کشورها جهت تحصیل و زندگی به شمار آورد. تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورها نسبتاً ارزان می باشد.

میزان هزینه های ماهانه در این کشور به نصف کاهش می یابد.

هزینه های مسکن و غذا نیز ارزان تر است.

ترکیه  از سال 2001 به عنوان بخشی فعال در آموزش عالی اروپا، به شمار می رود. این بدان معناست که دانشجویانی که از دانشگاه های ترکیه فارغ التحصیل می شوند دارای مدرک جهانی معتبر و قابل قبول هستند.  مدارک تحصیلی کسب شده در ترکیه  توسط  “پیمان بولونیا” در سراسر دنیا معتبر شناخته می شود.

به دلیل اینکه مدرک تحصیلی در ترکیه از اعتبار بین المللی برخوردار است، از این رو، فرصت های شغلی خوبی در شرکت های بین المللی در داخل یا خارج از ترکیه در انتظار فارغ التحصیلان آن می باشد. 

شرایط تحصیل در ترکیه چیست؟

برای تحصیل در ترکیه بایستی در آزمون YOS دانشگاه ها شرکت کنید. آزمون های YOS دانشگاه های منتخب، در چندین دانشگاه معتبر است. برای مثال، آزمون YOS در دانشگاه استانبول، تقریباً در هر یک از دانشگاه های ترکیه معتبر است.بطور کلی ۲۰ درصد از پذیرش دانشگاه ها توسط آزمون یوس از خارجی هاست.

مخارج و هزینه های تحصیل در ترکیه

هزینه تحصیل در ترکیه چقدر است؟ این سؤال از جمله سوالاتی است که توسط بسیاری از دانشجویان مطرح می گردد. نه تنها دانشجویان به این موضوع اهمیت می دهند، بلکه در بیشتر موارد، والدین و سایر اعضای خانواده نیز می خواهند اطلاعات بیشتری در مورد هزینه تحصیل در ترکیه و شهریه هایی که باید پرداخت کنند، کسب کنند. صحبت در مورد شهریه، کمک مالی و بورس تحصیلی نیز می تواند نقش بسزایی در انتخاب دانشگاه داشته باشد.

هزینه های زندگی

کشور ترکیه را می توان از ارزانترین کشورها جهت تحصیل و زندگی دانست. هزینه های اجاره در ترکیه نسبت به آلمان ارزان تر است. همچنین قیمت مواد غذایی نیز معمولاً در مقایسه با آلمان و اروپا ارزان تر می باشد.

ترکیه به ارائه گزینه های اقامتی مختلفی  می پردازد. به عنوان یک دانشجوی خارجی، در اکثر موارد، زندگی در خوابگاه های خود دانشگاه می تواند بهترین گزینه محسوب گردد. همچنین امکان عضویت در یک انجمن نیز وجود دارد. بسیاری از دانشجویان از فرصتهای شغلی پاره وقت در طول آموزش خود بهره مند می شوند. همچنین صحبت کردن به یک زبان خارجی مانند انگلیسی یا آلمانی مزیت بزرگی محسوب می گردد.

به طور کلی تحصیل در ترکیه چه مدت طول می کشد؟

دوره استاندارد تحصیلات در ترکیه، همانند سایر کشورهای جهان، در اکثر مقاطع کارشناسی، 4 ساله است.

دندانپزشکی: 6 سال

داروسازی: 4 سال.

دامپزشکی: 4 سال.

حقوق: 4 سال.

تمامی رشته های مهندسی: 4 سال

تحصیل در ترکیه به چه زبانی است؟

اکثر دانشجویان بین المللی در ترکیه نگران مسئله زبان خود هستند. بیشتر دانشگاه ها دارای برنامه درسی دوزبانه می باشند.

نخستین زبان علمی در ترکیه، ترکی است. دومین زبان علمی نیز، انگلیسی می باشد. در بسیاری از موارد، آلمانی یا فرانسوی نیز به عنوان یک زبان علمی ارائه می شود.

ممکن است تحصیل در مؤسسه آموزشی مورد نظر، نیازمند یک سال آماده سازی زبان باشد.

دانش آموزانی که موفق به قبولی در امتحانات زبان دوم می شوند، بایستی یک سال آماده سازی زبان را نیز بگذرانند. که در زبان ترکی به این سال “hazirlik yili” گفته می شود.

می توانید رشته ها و دانشگاه های مورد علاقه خود را بررسی کرده تا ببینید آیا گذراندن چنین سالی برای شما لازم است یا خیر.

برای دانشجویان خارجی یا دانشجویانی که زبان آموزشی آنها ترکی نیست، این دوره یک آزمون مهارت به شمار می آید.

بورسیه تحصیل در ترکیه

امکان دریافت بورسیه تحصیلی از برخی از دانشگاه های دولتی ترکیه وجود دارد.اما باید به این نکته توجه داشت بر اساس ظرفیت محدود، تعداد زیادی از متقاضیان بومی و کشوره های دیگری مانند روسیه و هند برای بورسیه تحصیلی در دانشگاه های دولتی ترکیه وجود دارند.

متقاضیان بورسیه در مقطع کارشناسی، حتما باید در دوره های زبان یکساله Yos شرکت نمایند. همراه با مدرک زبان، داشتن دیپلم 12 ساله بهمراه ریز نمرات و معدل بالا بسیار قابل توجه است.

درخواست برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه

برای درخواست دادن جهت تحصیل در دانشگاه های ترکیه، بایستی در آزمون YOS شرکت نمایید. همچنین می توانید با مدرک دبیرستان اقدام کنید.

شانس شما با مدرک دبیرستان پایین است. در بیشتر موارد بایستی دیپلم دبیرستان و نتایج آزمون  YOS ارائه شود.

توصیه می کنیم در آزمون YOS شرکت کنید. به عنوان مثال، برای تحصیل در رشته پزشکی، شرکت در آزمون YOS ضروری است.

آنچه که ما به شما پیشنهاد می دهیم:

با ما تماس بگیرید و ما به شما در روند قبولی در برترین دانشگاه های دولتی ترکیه از طریق آزمون Yos بهترین مشاوره را خواهیم داد.

سئوالات متداول

بله دانشگاه های ترکیه به طور کلی از نظر هزینه و سطح تحصیلات از دانشگاه های اروپا بالاتر هستند.

هزینه ها به نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی مورد نظر دانشجو بستگی دارد.

بیش از 80000 دانشجوی بین المللی مشغول به تحصیل هستند.

166 دانشگاه در ترکیه موجود می باشد که برای تحصیل در این دانشگاه ها، باید آزمون ورودی بدهید و قدیمی ترین دانشگاه ترکیه، دانشگاه استانبول و دانشگاه CANKAYA می باشد.

بورس تحصیلی در بیشتر مواقع در دوره دکترا داده می شود و علاوه بر برخورداری از معدل بالا و چاپ مقاله در مجلات علمی بین المللی و معتبر، بایستی یک CV جامع از تحصیلاتتان و مدرک زبان با نمره بالا از خود ارائه دهید.

خیر، تحصیل در ترکیه به اقامت دائم ختم نمی شود و برای اخذ اقامت دائم باید در ترکیه کار کرده و بیمه و مالیات مورد نظر را به دولت ترکیه پرداخت کنید.

هزینه تحصیل در ترکیه در این دانشگاه ها بین 22 الی 48 هزار لیر در سال می باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه بین 5000 تا 20000 یورو در سال می باشد.

این مطلب را برای دوستانتان ارسال کنید:
اسکرول به بالا
تماس تلفنی و مشاوره رایگان